De band Shamrock

De band waarmee ik de muziek ingerold ben is de band Shamrock uit Emmen. De band was in 1973 opgericht en de bezetting was toen: Henk Roelofs – zang, Cor Többen – gitaar, Jan Groenink – drums,  Klaas Stühlen – bas en Dick Joustra – toetsen.  Een tijdje later verlaat Cor Többen de band Shamrock en neemt gitarist George Kleefman zijn plaats in. In 1976 toen ik bij de band kwam was de bezetting: Dries Santing – drums, Fokko Lindeman – gitaar, Henk van de Tuin – Gitaar / zang, Frits Verboon – bas en Hein Pragt op toetsen.

In 1976 was ik 17 jaar en ik zat nog op de havo (KDC in Emmen). Ik was aan het repeteren met een nieuwe band samen met Klaas Levinga en Henry Langen toen ik door de band Shamrock gebeld werd. Ze hadden met spoed een toetsenist nodig maar ik gaf aan dat ik al met een nieuwe band bezig was. Echter een paar weken later viel deze nieuwe band uit elkaar en Klaas zette me af bij de drummer van Shamrock met de boodschap, ik zou het maar doen als ik jou was.

Ze hadden nog geen nieuwe toetsenman, ik deed een avond auditie en ik kon beginnen. In de tijd dat ik ingewerkt werd ging ik al mee met optredens om te kijken. Die avond in dorpshuis Cultura in Haarle, viel de toetsenist om bekende redenen uit en kende ik al voldoende repertoire om een paar sets mee te spelen. Dit was mijn eerste vuurdoop en ik weet nog goed dat “you can go your own way” van Fleetwood mac het allereerste nummer was dat ik met de band Shamrock speelde. Daarna heb ik nog vele keren (jaren) in dorpshuis Cultura in Haarle gespeeld.

Shamrock04Na een tijdje vertrok de zanger gitarist Henk en de bassist Frits de band en kwam Eelco als bassist en de laatste stabiele bezetting was Hein Pragt – toetsen, Fokko Lindeman – zang / gitaar, Hennie Wever – Bas, Dries Santing – drums en Willem op de saxofoon. Er waren redelijk wat top100 bands in Emmen en er werd nogal wel eens gewisseld van bezetting. Ook heeft Shamrock nog een tijdje een zangeres met de naam Prisca gehad.

Shamrockhein1Shamrock speelde vaak in de Leeren lampe in Raalte, dancing de Kul in Denekamp, de Wippert in Laren en dancing de Bron in Haaksbergen. Ook zaten we regelmatig op woensdagavond in dancing Bon Vivant in Emmen, waar dan alle andere muzikanten uit Emmen kwamen kijken. En dan was er nog de Boogy bar in Bargeroosterveld, wat voor mij altijd een thuiswedstrijd was als we daar optraden.

Shamrock18Shamrock was een semi-beroeps band en toen ik begon zat ik nog op school. Uiteindelijk moest ik kiezen tussen school en muziek waarna ik maar beroeps musicus geworden ben, een beslissing waar ik nooit spijt van gehad heb. Ook ben ik in deze tijd in Emmen gaan wonen op een kamer in Emmermeer. De band trad 3 a 4 keer per week op en we repeteerden 2 dagen per week, hier leerde ik voor het eerst goed piano spelen en eigen arrangementen maken. Ik speelde toen op een Farfisa orgel, Hohner pianet, Solina string en een Minikorg synthesiser.

ShamShamrock was ook een begeleidingsband van een aantal artiesten waaronder Albert West waar ik niet zo goed mee op kon schieten. Ik heb in deze tijd veel artiesten meegemaakt waaronder Herman Brood en Patricia Paay met zeer wisselende ervaringen maar wel goed voor een paar smakelijke verhalen. Ik was altijd vrijgezel en had mijn vriendinnen onderweg en ik was zeer eigenwijs, wat binnen de band wel eens spanningen gaf. Wat ik toen nog niet wist was dat ik hoogfunctionerend autistisch ben wat achteraf veel verklaarde.

Heingitaar2Ik kon helemaal niet met geld omgaan en in de zomermaanden moest ik dan ook om maar te kunnen eten, als barpianist in cafeetjes werken voor gratis drinken en een maaltijd. Uiteindelijk groeide de band uit tot een echte beroeps band. We hebben samen wel heel veel leuke en soms iets minder leuke dingen meegemaakt, lange ritten samen in de bus van de band, hard werken, veel lol, veel fans ik denk er met heel veel plezier aan terug.

Een live opname 1977

Nog een live opname 1977

In 1978 verliet ik de band Shamrock en ging ik, overgehaald door de saxofonist Willem die inmiddels ook in Shamrock speelde, spelen in het Groningse Timbre en verhuisde ik naar stad Groningen. De toetsenist Tonnie Goeree die ik als vijftienjarige opgevolgd had in de Black boys kwam voor mij in de plaats Ik woonde in Groningen onder erbarmelijke omstandigheden in een kraakpand en ging na ruim een jaar weer terug naar Emmen. In Emmen ging ik in 1980 (inmiddels 21 jaar oud) spelen in de band Dessa wat ook een top100 band was.   

In 1982 kwam ik weer terug in de band Shamrock omdat de toetsenist Tonnie uitgevallen was. De bezetting was toen Klaas Levinga op gitaar, Janderman van de Berg  op bas, Dries Santing op drums en ik op toetsen. Maar uiteindelijk bleek dat toen Tonnie weer beter was, ik weer mocht vertrekken. Vrij kort daarna is de hele band uit elkaar gevallen.

Live opname 1982

De laatste keer

Ik was vrij teleurgesteld en mijn beste vriend Piebe Wester (gitaarleraar) adviseerde me ook om het roer om te gooien en in de ICT te gaan werken. Ik heb echter nooit spijt gehad van al de muzikanten jaren en ik neem niemand iets kwalijk, dingen gingen gewoon zo in die tijd.

Reünie en nog actieve leden

Enkele muziek collega’s waarmee ik in de band Shamrock gespeeld heb zijn inmiddels overleden, mogen ze rusten in vrede. Speciaal voor hun kinderen en nabestaanden heb ik ter nagedachtenis ook de muziek online gezet. Ook zijn er nog een aantal ex bandleden actief die soms ook nog reünie optredens verzorgen. Ik ben hier niet bij betrokken, ik ben al vele jaren niet meer in Emmen geweest. Ook is er een facebook site over de band Shamrock die ik hier graag wil delen: https://www.facebook.com/ShamrockEmmen

Meer pagina’s over muziek Hein Pragt


Add a Comment

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Disclaimer: Hoewel de heer Pragt de informatie beschikbaar op deze site met grote zorg samenstelt, sluit hij alle aansprakelijkheid uit. Op de artikelen van de heer Pragt rust auteursrecht, overname van tekst en afbeeldingen is uitsluitend toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming. Heinpragt.com is ingeschreven bij de KvK onder nummer: 73839426 en is gevestigd in Veenendaal en heeft de volgende websites in beheer: www.heinpragt.com    www.heinpragt.nl    muziek-veenendaal.nl